لطفا کمی صبر کنید...

استفاده از مخلوط سرکه سیب و عسل دارای مزایای بهداشتی متعددی می باشد. از جمله کمک به کاهش وزن، کاهش بیماری صبحگاهی (مخصوص زنان باردار) و رفع گرفتگی عضلات پا و مبارزه با عفونت ها است. علاوه بر این، این مخلوط را می توان برای بهبود برخی شرایط مانند پوکی استخوان و آرتریت استفاده کرد.
سرکه سیب و عسل به تنظیم فشار خون و کاهش کلسترول کمک می کند. اعتقاد بر این است که این مخلوط باعث تحریک تفکر و کند شدن روند پیری می شود. عسل و سرکه به عنوان مواد سم زدا محسوب می شوند و معمولا در طی رژیم سم زدایی مورد استفاده قرار می گیرند که به منظور تحریک حذف سم از بدن است.


 یک قاشق غذاخوری از سرکه و یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب سرد حل کرده و قبل از خواب نوشیده شود. مشکلات دستگاه گوارش مانند یبوست و اسهال با اضافه کردن دو قاشق غذاخوری سرکه در یک لیوان آب آشامیدنی، برطرف می شود.
از مخلوط سرکه سیب و عسل با نسبت مساوی، برای مرطوب کردن ناخن استفاده می شود. عسل ماده ای است که رطوبت پوست را جذب و حاوی آنزیم ها و مواد مغذی است که پوست را تغذیه و مداوا می کند. سرکه سیب پوست را نرم و لطیف می کند و رشد ناخن سالم و با تعدیل PH از پوست محافظت می کند. روغن نارگیل را نیز می توان به مخلوط اضافه نمود. لازم است این مخلوط به مدت پنج تا ده دقیقه قبل از شستشو بر روی پوست قرار گیرد.

معجزه شربت عسل در دفع سموم ناشی از "آلودگی هوا" مصرف یک لیوان شربت عسل مخصوصا در زمان "آلودگی هوا" بسیار موثر می باشد. عسل به عنوان شلاتور با فلزات سنگین ترکیب و موجب دفع مواد شیمیایی ناشی از آلودگی هوا از بدن می شود. علاوه بر این عسل ماده ای آرامش بخش و رفع کننده خستگی می باشد.

روش تهیه شربت عسل:

یک قاشق عسل را در نصف لیوان آب با درجه حرارت متعادل، حل نموده و یک قاشق غذاخوری سرکه و یا آب لیموی تازه به آن اضافه کرده، میل نمایید.

 

ترجمه و تالیف: دکتر محمد فرسی
مدرس و عضو مجمع بین المللی کنترل بیماری های زنبورعسل COLOSS

منبع:
https://www.reference.com/health/benefits-cider-vinegar-honey-15ec9aed94cf00c6

معجزه عسل و سرکه سیب